PLASFED’den Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye Ziyaret

PLASFED’den Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye Ziyaret


PLASFED Yönetim Kurulu Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi makamında ziyaret ederek plastik sektörünün gelişim stratejileri ve plastik geri dönüşüm sektöründe güncel gelişmeler üzerine fikir teatisinde bulundu.

PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karadeniz, Başkan Yardımcısı Şener Gençer, Yönetim Kurulu üyeleri Selçuk Gülsün, Tarık Özdemir, Teoman Arıkan, Denetim Kurulu üyesi Esat Hisarcıklılar ve Ankaralı sanayicilerin hazır bulunduğu toplantıda Adana Yumurtalık’ta hayata geçirilecek olan petrokimya yatırımı da gündem konusu oldu.

Kendisinin de plastik sektöründen geldiğini söyleyen Hasan Büyükdede “Ülkemizdeki büyük bir ihtiyaca yönelik başlatılan petrokimya yatırımını çok önemsiyoruz zira plastik sektörü hemen hemen tüm endüstri kollarına girdi sağlayan çok stratejik bir alan” dedi.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Ömer Karadeniz ise “Ülkemiz plastik sektörünün en önemli eksikliklerinden birisi de hammadde de büyük oranda dışa bağımlı olmasıdır. Bu kapsamda böylesi geniş çaplı bir yatırımı tüm kalbimizle destekliyoruz. Aynı sorun ile ilgili bir diğer çözüm ise plastik geri dönüşüm sektöründen geliyor. Ülkemizde hızla gelişen plastik geri dönüşüm sektörü sayesinde hammadde ithalatına harcadığımız tutar azalırken, plastik sektörümüzün de rekabet gücü artıyor” dedi.
» Sponsor Baglantilar